21.08.2010 23:06, MickTheMage, Komentárov: 0
Elliot, you idiot!

Elliot, you idiot!

Medzi mnohými otázkami, ktoré ľudstvo rieši celé stáročia sú dve zaujímavé pre hernú oblasť. Potrebujeme remaky hier? Je nutné vytvárať remake hry XY? Na prvú otázku existuje jednoduchá odpoveď – všeobecne povedané, áno.

Pretvorenie niektorých hier je záslužnou reštaurátorskou činnosťou, obnovením legendárneho titulu tak, aby dokázal zaujať nové publikum. Možno si poviete, že tento všeobecný popis platí o každej starej hre, ktorá sa nejakým spôsobom zapísala do pamäti nejednej generácie. Neplatí. Aby sme však prešli od všeobecného ku konkrétnemu. Je nutné vytvárať remake Jagged Alliance 2? Ak to ešte niekto náhodou nestihol postrehnúť, tak bol pred pár dňami takýto remake oznámený. Nechýbalo ani prvých pár obrázkov z pripravovanej prerábky. V tomto prípade to znamená nový náter a odstránenie škodlivého obsahu.

Samozrejme, bitComposer chystajú stále aj Jagged Alliance 3. Logická úvaha nás teda vedie, že je to ťah, ako si vyskúšať technológiu a pripraviť pôdu pre pokračovanie hry, ktorá sa drží už len v povedomí skalných fanúšikov série. Lenže pri pohľade na uverejnené obrázky sa nejde ubrániť dojmu, že týmto 3D prepracovaním hra čosi stratí. Kúzlo, ktoré nebolo len v hrateľnosti, ale i špecifickom grafickom spracovaní. Jeden príklad za všetky. Pre mňa osobne dodávali, jednotlivým žoldnierom vo vašej skupine, osobnosť nielen vydarené a presne charakterizujúce hlášky, ale aj ich graficky znázornené portréty. Je to len nepatrná drobnosť, ale má svoj podiel na charakterizácii postáv. Na zverejnených obrázkoch vidíme akési divné tváre (z 3D modelu postavy) bez kúska charakteru. Smutné.

To však nemusí nič zmeniť na samotnej hrateľnosti, len už to skrátka nebude to pravé orechové. Predsa sú pre hru dôležité iné prvky ako charakterizácia postáv. Alebo nie?

Z pokusov o podobnú hru mala celkom dobré našliapnuté Hired Guns: The Jagged Edge, keby teda bola odladená, bez chýb a so slušnou obtiažnosťou v „normálnom“ režime. Lenže prvá verzia bola až nechutne ťažká, k čomu prispievali aj mnohé programátorské chyby. Pozitívom tejto hry bol relatívne voľný priebeh diania, s niekoľkými možnými koncami celej „diamantovej misie“. Vôbec to nie je zlá hra, len si musí človek na ňu zvyknúť a to je zároveň aj jej problém. Dnes už publikum v hlavnom prúde nedokáže odpúšťať a chce prehľadnú, ľahko pochopiteľnú (a uchopiteľnú) hru.

Nemusí sa to týkať ani remaku Jagged Alliance 2, ani jeho potencionálneho pokračovania. To ešte len uvidíme. Je pravda, že Jagged Edge mala k pôvodnej hre bližšie, než všetky ostatné pokusy. Uspeje originál v 3D spracovaní? Zdá sa, že sa nám tu vynára ďalšia dôležitá otázka, našťastie nie pre ľudstvo. :-) Možno bude odpoveď 42, ak by to hodnotenie umožňovalo. V tomto prípade dúfajme, že to bude vyššie číslo.

MickTheMage
viac článkov autora

Bleskovky

Halo: Reach je zadarmo pre Gold užívateľov

Hra od Bungie z roku 2010, s ktorou sa rozlúčili so svetom Halo, aby mohli pracovať na aktuálne vydanom Destiny, je tento mesiac zdarma pre všetkých, ktorý si hru ešte nestihli za tie štyri roky zahrať a majú gold účet na Xbox Live. Ak by ste sa stále nevedeli rozhodnúť, či do tejto hry ísť, prečítajte si našu recenziu TU.
17.09. 11:34 diskusia (1)

Pozrite si prvé video k Resident Evil: Revelations 2

Druhé pokračovanie pôvodne 3DS odbočky série Resident Evil, sa nám ukazuje v prvom videu. Ako bude vyzerať hra po grafickej stránke? A môžeme skutočne očakávať návrat ku koreňom a drsnú atmosféru? Pozrite si video a posúďte sami. Nájdete ho TU. Okrem videa však máme aj informácie o spôsobe predaja tejto hry. Tá totiž narozdiel od prvej časti bude predávaná po epizódach. Celkovo sa dočkáme štyroch častí v jednej sezóne, pričom cena jednej časti bude 5,99 Eur, prípadne 24,99 Eur za kompletnú sezónu.
16.09. 14:27 diskusia (0)

Watch_Dogs pre Wii U bude ešte tento rok

Ak ste vlastníkom konzoly od Nintenda, a už ste sa obávali toho, že hackerská akcia sa tento rok na vašu platformu nedostane, tak koniec obáv. Oficiálny dátum vydania je 20. novembra 2014 pre náš región, pričom v Amerike bude hra dostupná už dva dni skôr.
11.09. 11:55 diskusia (0)

Mortal Kombat X má dátum vydania

Ďalšia časť krvavého kúpeľa a polámaných stavcov sa dostane na naše obrazovky budúci rok, konkrétne 14. apríla. Okrem toho sme sa dozvedeli, že sa opäť ako hrateľnej postavy dočkáme aj štvorrukého fešaka Gora.
09.09. 15:40 diskusia (0)

Stronghold Crusader 2 predstavuje novú frakciu

Tento mesiac vychádzajúca RTS, ktorá sa zameriava hlavne na budovanie a obranu vlastnej pevnosti, nám tentokrát predstavuje novú frakciu tichých zabijakov. Ak chcte vidieť aké je to brániť sa a bojovať proti Sultane, pozrite si nové video TU.
03.09. 11:50 diskusia (0)
Anketa
Koľko hodín týždenne ste venovali hrám počas letných prázdnin?
 
GamesWeb.sk Offline - máj 2013
Najnovšie online hry

Pillow City: Revelation

07.07.2014

Bitshift

07.07.2014

Atlantis Jewels

07.07.2014
Najnovšie plné hry

Iris

14.06.2014

Wolfenstein: The Final Solution

08.06.2014

Maldita Castilla

30.12.2012