10.07.2010 22:44, MickTheMage, Komentárov: 0
Herný soundtrack 2010 - Cesta za prvou päťkou

Herný soundtrack 2010 - Cesta za prvou päťkou

Júl v plnom prúde, niektorým už aj prádzniny začali (to sa zase niekto má), ostatní zase makajú kde sa dá. Hudba znie po celý rok, od januára až do decembra, aby sa ďalší rok niekde objavil rebríček toho „top“, čo behom roka vyšlo. Vzhľadom na tom, že sme na hernom serveri, tak samozrejme hudba z hier, inak povedané soundtracky do našich hráčskych uší. Aké výsledky nám priniesol minulý rok už vieme, ale čo nám do uší dolieha v roku 2010?
V tomto ročnom období a v momente písania tohto príspevku, mám napočúvaných presne 30 hudobných sprievodom k hrám. Kvalita sa nám pekne kopí, niektorý hudobný podkres sklamal viac, iný zase prekvapil. Medzi sklamania (a teraz hovoríme o samostatnom posluchu, nie o funkcii v hre) patrí istotne hudba k Splinter Cell – Conviction. Nevýrazná, nenápaditá, držiaca sa v pozadí, že by si ju nevšimol ani hluchý. Druhým výrazným sklamaním je Prince of Persia - The Forgotten Sands, nielen preto, lebo samotná séria je známa kvalitnou hudbou. Skrátka hudba k tomuto dielu neobstojí v očakávaniach a je rovnako nevýrazná ako v prípade Splinter Cell (hmm, zaujímavé, už druhá hra od Ubisoftu!). K nepresvedčivým výkonom by som mohol ešte zaradiť Bayonettu, ale tu to môže byť celkom dobre aj iným vkusom. Niektorí ľudia naozaj nemusia podivnú zmes japonského popíku.

Naopak kandidátov na prvú päťku je viac, ako sa do prvej päťky zmestí. :-) Čo môže byť na konci roku celkom problém, pretože nám rok ešte nekončí. Z nezávislých má tentoraz obdivuhodný nástup PPPPPP - The VVVVVV Soundtrack, výborná 8-bit chiptune muzika, aká sa len tak nepočuje. Hlavne preto, lebo sa dá počúvať aj samostatne bez straty sluchu. Veľmi vysoko sú v mojich ušiach aj soundtracky k Red Dead Redemption, Bioshock 2, či Darksiders. Nedávno ma prekvapil (aj keď prekvapil, veď hudba k pôvodnej hre, to za rok 2008 dotiahla na krásne druhé miesto) soundtrack k datadisku Age of Conan – Rise of the Godslayer. Avenstroup Haugen znova ukázal, že vie vynikajúco pracovať s „etnickou“ hudbou a opäť vytvoril nezabudnuteľnú hudobnú kulisu. Máme tu potom hudbu k Nier, tiež veľmi epický soundtrack, či hudbu od Beara McCrearya pre Dark Void. Všetko to však zaklincoval remasterovaný, znova aranžovaný a nahraný soundtrack k Monkey Island 2 Special Edition. Hudba, ktorá má takmer 20 rokov, bez problémov obstojí i dnes. Je to skrátka ako so starými hrami ;-).

Pre lepší prehľad pridávam malý zoznam toho, čo mám zatiaľ vypočuté. Tipy na ďalšie soundtracky sú samozrejme vždy vítané (a najlepšie aj s miernym postrčením, kde ich nájsť ;-) ).

Soundtrack 2010

Age of Conan – Rise of the Godslayer
Alan Wake
Alpha Protocol
Anno 1404 – Venice
Army of Two – The 40th Day
Battlefield Bad Company 2
Bayonetta
Bioshock 2
Command & Conquer Tiberian Twilight
Dante’s Inferno
Darksiders
Dark Void
Final Fantasy XIII
God of War 3
Heavy Rain
Lost Planet 2
Mass Effect 2
Metal Gear Solid Peace Walker
Metro 2033
ModNation Racers
Monkey Island 2
Nier
Prince of Persia – Forgotten Sands
Red Dead Redemption
Shatter
Splinter Cell – Conviction
Supreme Commander 2
Sims 3 – World Adventures & Ambitions
Singularity
White Knight Chronicles


MickTheMage
viac článkov autora

Bleskovky

Halo: Reach je zadarmo pre Gold užívateľov

Hra od Bungie z roku 2010, s ktorou sa rozlúčili so svetom Halo, aby mohli pracovať na aktuálne vydanom Destiny, je tento mesiac zdarma pre všetkých, ktorý si hru ešte nestihli za tie štyri roky zahrať a majú gold účet na Xbox Live. Ak by ste sa stále nevedeli rozhodnúť, či do tejto hry ísť, prečítajte si našu recenziu TU.
17.09. 11:34 diskusia (1)

Pozrite si prvé video k Resident Evil: Revelations 2

Druhé pokračovanie pôvodne 3DS odbočky série Resident Evil, sa nám ukazuje v prvom videu. Ako bude vyzerať hra po grafickej stránke? A môžeme skutočne očakávať návrat ku koreňom a drsnú atmosféru? Pozrite si video a posúďte sami. Nájdete ho TU. Okrem videa však máme aj informácie o spôsobe predaja tejto hry. Tá totiž narozdiel od prvej časti bude predávaná po epizódach. Celkovo sa dočkáme štyroch častí v jednej sezóne, pričom cena jednej časti bude 5,99 Eur, prípadne 24,99 Eur za kompletnú sezónu.
16.09. 14:27 diskusia (0)

Watch_Dogs pre Wii U bude ešte tento rok

Ak ste vlastníkom konzoly od Nintenda, a už ste sa obávali toho, že hackerská akcia sa tento rok na vašu platformu nedostane, tak koniec obáv. Oficiálny dátum vydania je 20. novembra 2014 pre náš región, pričom v Amerike bude hra dostupná už dva dni skôr.
11.09. 11:55 diskusia (0)

Mortal Kombat X má dátum vydania

Ďalšia časť krvavého kúpeľa a polámaných stavcov sa dostane na naše obrazovky budúci rok, konkrétne 14. apríla. Okrem toho sme sa dozvedeli, že sa opäť ako hrateľnej postavy dočkáme aj štvorrukého fešaka Gora.
09.09. 15:40 diskusia (0)

Stronghold Crusader 2 predstavuje novú frakciu

Tento mesiac vychádzajúca RTS, ktorá sa zameriava hlavne na budovanie a obranu vlastnej pevnosti, nám tentokrát predstavuje novú frakciu tichých zabijakov. Ak chcte vidieť aké je to brániť sa a bojovať proti Sultane, pozrite si nové video TU.
03.09. 11:50 diskusia (0)
Anketa
Koľko hodín týždenne ste venovali hrám počas letných prázdnin?
 
GamesWeb.sk Offline - máj 2013
Najnovšie online hry

Pillow City: Revelation

07.07.2014

Bitshift

07.07.2014

Atlantis Jewels

07.07.2014
Najnovšie plné hry

Iris

14.06.2014

Wolfenstein: The Final Solution

08.06.2014

Maldita Castilla

30.12.2012