24.05.2010 18:26, MickTheMage, Komentárov: 0
Krátky hudobný exkurz: Red Dead Revolver

Krátky hudobný exkurz: Red Dead Revolver

Je veľmi pravdepodobné, že niektorí z vás už s radosťou hrajú nový Rockstar príspevok k herným westernom. Vráťme sa však na chvíľu ešte k predchodcovi tejto hry, pravda jej herné kvality zrejme zaostávajú za Red Dead Redemption, jedna vec však za zmienku určite stojí – tou je soundtrack.

O soundtracku k Red Dead Revolver sa nikdy príliš nehovorilo. Pritom výberu hudby venoval Rockstar rovnakú pozornosť, akú poznáme z ich GTA sérií. Ako som už naznačil pri článku o hudbe k Outlaws, hudbu k Red Dead Revolver tvorí licencovaná hudba z množstva filmov, teda nie len spaghetti-westernov.

Hlavnú tému tvorí skladba „Lo chiamavano King“ (1971) z rovnomenného westernu, ktorej autorom je Luis Bacalov. V hre je využitých niekoľko verzií tohto hlavného motívu, ktorá navodzuje tú správnu atmosféru a predstavuje všetky hlavné postavy. Každá zo skladieb bola dôsledne vybraná k herným situáciám, a tým, že sa v podstate jedná o všeobecne menej známe kúsky, dokázali v Rockstar vytvoriť ten správny tematický podklad pre svoju hru. Na soundtracku prakticky niet hluchého miesta, a ktorákoľvek skladba stojí za vypočutie. Z toho množstva by sme možno ešte mohli spomenúť „Il falso soldato“, ktorú má na svedomí Benedetto Ghiglia.

Možno by bolo ešte zaujímavé pripomenúť, že Revolver nebol od začiatku dielom Rockstaru. Rockstar neskôr prevzali vývoj hry. Večná však škoda, že do svojej hry nevyužili Morriconeho skladbu z pôvodného traileru „Vamos A Matar, Compańeros“, ktorá by bola skvostom v ktorejkoľvek hre! V Red Dead Redemption však už išiel Rockstar cestou vlastnej, pôvodnej hudby, avšak opäť s jasnou inšpiráciou u klasika žánru. Ale o tom snáď niekedy nabudúce.


MickTheMage
viac článkov autora

Bleskovky

Halo: Reach je zadarmo pre Gold užívateľov

Hra od Bungie z roku 2010, s ktorou sa rozlúčili so svetom Halo, aby mohli pracovať na aktuálne vydanom Destiny, je tento mesiac zdarma pre všetkých, ktorý si hru ešte nestihli za tie štyri roky zahrať a majú gold účet na Xbox Live. Ak by ste sa stále nevedeli rozhodnúť, či do tejto hry ísť, prečítajte si našu recenziu TU.
17.09. 11:34 diskusia (1)

Pozrite si prvé video k Resident Evil: Revelations 2

Druhé pokračovanie pôvodne 3DS odbočky série Resident Evil, sa nám ukazuje v prvom videu. Ako bude vyzerať hra po grafickej stránke? A môžeme skutočne očakávať návrat ku koreňom a drsnú atmosféru? Pozrite si video a posúďte sami. Nájdete ho TU. Okrem videa však máme aj informácie o spôsobe predaja tejto hry. Tá totiž narozdiel od prvej časti bude predávaná po epizódach. Celkovo sa dočkáme štyroch častí v jednej sezóne, pričom cena jednej časti bude 5,99 Eur, prípadne 24,99 Eur za kompletnú sezónu.
16.09. 14:27 diskusia (0)

Watch_Dogs pre Wii U bude ešte tento rok

Ak ste vlastníkom konzoly od Nintenda, a už ste sa obávali toho, že hackerská akcia sa tento rok na vašu platformu nedostane, tak koniec obáv. Oficiálny dátum vydania je 20. novembra 2014 pre náš región, pričom v Amerike bude hra dostupná už dva dni skôr.
11.09. 11:55 diskusia (0)

Mortal Kombat X má dátum vydania

Ďalšia časť krvavého kúpeľa a polámaných stavcov sa dostane na naše obrazovky budúci rok, konkrétne 14. apríla. Okrem toho sme sa dozvedeli, že sa opäť ako hrateľnej postavy dočkáme aj štvorrukého fešaka Gora.
09.09. 15:40 diskusia (0)

Stronghold Crusader 2 predstavuje novú frakciu

Tento mesiac vychádzajúca RTS, ktorá sa zameriava hlavne na budovanie a obranu vlastnej pevnosti, nám tentokrát predstavuje novú frakciu tichých zabijakov. Ak chcte vidieť aké je to brániť sa a bojovať proti Sultane, pozrite si nové video TU.
03.09. 11:50 diskusia (0)
Anketa
Koľko hodín týždenne ste venovali hrám počas letných prázdnin?
 
GamesWeb.sk Offline - máj 2013
Najnovšie online hry

Pillow City: Revelation

07.07.2014

Bitshift

07.07.2014

Atlantis Jewels

07.07.2014
Najnovšie plné hry

Iris

14.06.2014

Wolfenstein: The Final Solution

08.06.2014

Maldita Castilla

30.12.2012