10.03.2010 00:00, Richard "Gulath" Bojničan, Komentárov: 0
Riddim Ribbon

Riddim Ribbon


Tapulous spustili už pol roka pred vydaním Riddim Ribbon masívnu kampaň akú skvelú hudobnú hru zase vymysleli. Keďže už vyšla, Gulath sa na ňu samozrejme pozrel a zistil, že nie je všetko zlato čo sa vy... ehm blyští...

 

Čo teda dostaneme za svoje peniaze reálne? Podľa predstaviteľov spoločnosti Tapulous, sa nám dostáva do rúk skutočne originálna a skvelá hudobná hra. Okrem toho, že sa preháňame po obrazovke popri tom sa vlastne hráme na DJa, ktorý mixuje dokopy niekoľko trackov z rozličných remixov a priamo svojou hrou tak vytvárame originálny hudobný mix. Teda aspoň to sa tvrdí v prezentácii zo septembra minulého roku...

Ako čiastočný fanúšik Tap Tap hier som si teda Riddim Ribbon kúpil. Veď prečo nie, sľubuje sa kopec zábavy, video vyzerá celkom dobre a zaujímavo, graficky to tiež pôsobí celkom prijateľne... Nuž, od tej doby zjavne vývojári zapracovali na celom koncepte, musí to byť predsa ešte lepšie. Takže... Na DJa sa hráme tak, že preháňame roztočený zvislý gyroskop po obrazovke tak, aby sa udržal na tracku, ktorý je znázornený svetlou čiarou. Zároveň zbierame biele guličky, ktoré reprezentujú naozaj neviem čo. Ovládanie je jednoduché, nakláňaním iPhone vychýlime gyroskop a ten sa poslušne primerane k nakloneniu presunie na danú stranu. Keď zase telefón vycentrujeme, gyroskop sa poctivo vráti do stredu. Okrem tohto sa občas nad dráhou zobrazí kruh, ktorým môžeme preskočiť trhnutím telefónu dohora. Podľa toho ako sa držíme na dráhe nám hrá niektorý zo songov, teda presnejšie ten ktorý sme si vybrali. Ešte je tu jedna fičúrina (slovenský ekvivalent pre anglické slovíčko feature), a tou sú občasné rozdvojky na dráhe, kde si vždy vyberieme aký track chceme zmixovať s tým ktorý hrá práve teraz.Nič viac, nič menej. Ak ste v predchádzajúcom odstavci našli nejaké pozitíva, je to super, pretože v podstate už môžete nájsť len jedno, ak ste veľmi silnými fanúšikmi Black Eyed Peas. Grafika hry sa líši od grafiky prezentovanej v septembri. Ako som už písal hra sa vyvinula a grafika ako aj úroveň efektov je horšia. Je jednoduchšia, svojim spôsobom menej prehľadná a v podstate ničím extra nezaujme. Hudba v hre je ďalšia kapitola. K dispozícii máme 4 pesničky od Black Eyed Peas, a môžeme si kúpiť 2 tracky od Tiesta a jeden od Beniho Benassiho. Správne, kúpiť, každý za „smiešnych“ 0,79 Eura. Osobne nie som fanúšikom ani plateného bonusového DLC, ale dostať do rúk hru, ktorej polovicu obsahu si môžem zahrať až keď zaplatím ďalšie peniaze je podľa mňa nehorázne.

Po dostaní sa sem môžem voľne preložiť prezentáciu, ktorej link je hore do vlastných slov. Pôvodne sme okopírovali Guitar Hero a spravili z toho Tap Tap Dance na iPhone. Bol to úspešný koncept na ktorom sme zarobili veľa peňazí aj vďaka tomu, že sme tam predávali ďalšie skladby na hranie. Keďže si myslíme, že ste banda idiotov a dáte nám ešte viac peňazí, urobili sme Riddim Ribbon a čakáme že si ho kúpite...

Hra samotná, ako aj nízky počet pesničiek pomerne rýchlo omrzí. Vyššia obtiažnosť spočívajúca vo viac pokrivenej trase, sprísnenej penalizácii pri jej opustení a vyššom počte zberateľných guličiek zrovna tiež hre na zábavosti nepridá. Celkovo teda hra veľmi rýchlo upadne do stereotypu, nudy a zabudnutia. Ak to zhrnieme, grafika ničím neoslní, hudba, pokiaľ nie ste Black Eyed Peas fanúšikovia tiež nie, a samotný herný mechanizmus a jeho prevedenie takisto neprináša nič zaujímavé. Natíska sa teda otázka prečo vlastne takúto hru hrať, a odpoveď na ňu som zatiaľ nenašiel. Jediné čo môžem urobiť je varovať ostatných touto recenziou... 

Richard "Gulath" Bojničan
viac článkov autora

Výrobca: Tapulous
Distribútor: Apple / Tapulous
Testovaná platforma: iPhone
Multiplayer: nie
Lokalizácia: Anglický
Žáner: Hudobné
Vychádza na platformy: iPhone
Oficiálna stránka: http://riddimribbon.com/
Karta hry:
Plusy:
Mínusy:

Vaše hodnotenie hry

Aktuálne hodnotenie článkov: 0 / 10
(Hodnotení: 0)

Bleskovky

Halo: Reach je zadarmo pre Gold užívateľov

Hra od Bungie z roku 2010, s ktorou sa rozlúčili so svetom Halo, aby mohli pracovať na aktuálne vydanom Destiny, je tento mesiac zdarma pre všetkých, ktorý si hru ešte nestihli za tie štyri roky zahrať a majú gold účet na Xbox Live. Ak by ste sa stále nevedeli rozhodnúť, či do tejto hry ísť, prečítajte si našu recenziu TU.
17.09. 11:34 diskusia (1)

Pozrite si prvé video k Resident Evil: Revelations 2

Druhé pokračovanie pôvodne 3DS odbočky série Resident Evil, sa nám ukazuje v prvom videu. Ako bude vyzerať hra po grafickej stránke? A môžeme skutočne očakávať návrat ku koreňom a drsnú atmosféru? Pozrite si video a posúďte sami. Nájdete ho TU. Okrem videa však máme aj informácie o spôsobe predaja tejto hry. Tá totiž narozdiel od prvej časti bude predávaná po epizódach. Celkovo sa dočkáme štyroch častí v jednej sezóne, pričom cena jednej časti bude 5,99 Eur, prípadne 24,99 Eur za kompletnú sezónu.
16.09. 14:27 diskusia (0)

Watch_Dogs pre Wii U bude ešte tento rok

Ak ste vlastníkom konzoly od Nintenda, a už ste sa obávali toho, že hackerská akcia sa tento rok na vašu platformu nedostane, tak koniec obáv. Oficiálny dátum vydania je 20. novembra 2014 pre náš región, pričom v Amerike bude hra dostupná už dva dni skôr.
11.09. 11:55 diskusia (0)

Mortal Kombat X má dátum vydania

Ďalšia časť krvavého kúpeľa a polámaných stavcov sa dostane na naše obrazovky budúci rok, konkrétne 14. apríla. Okrem toho sme sa dozvedeli, že sa opäť ako hrateľnej postavy dočkáme aj štvorrukého fešaka Gora.
09.09. 15:40 diskusia (0)

Stronghold Crusader 2 predstavuje novú frakciu

Tento mesiac vychádzajúca RTS, ktorá sa zameriava hlavne na budovanie a obranu vlastnej pevnosti, nám tentokrát predstavuje novú frakciu tichých zabijakov. Ak chcte vidieť aké je to brániť sa a bojovať proti Sultane, pozrite si nové video TU.
03.09. 11:50 diskusia (0)
Anketa
Koľko hodín týždenne ste venovali hrám počas letných prázdnin?
 
GamesWeb.sk Offline - máj 2013
Najnovšie online hry

Pillow City: Revelation

07.07.2014

Bitshift

07.07.2014

Atlantis Jewels

07.07.2014
Najnovšie plné hry

Iris

14.06.2014

Wolfenstein: The Final Solution

08.06.2014

Maldita Castilla

30.12.2012