02.08.2001 00:14, Martin Šoltýs, Komentárov: 0
Aliens vs. Predator 2

Aliens vs. Predator 2

Ak ste si zamilovali three-in-one FPS Aliens vs. Predator, tak by vás druhý diel nemal sklamať. Nečakajte však žiadne „datadiskové“ pokračovanie, s ktorým by na nás chceli autori zarobiť. Ide o plnohodnotný druhý diel AvP. Pri AvP 2 platí slovo „plnohodnotný“ dvojnásobne. Aliens vs. Predator 2 totiž priam hýri zmenami. Čítajte ďalej akými zmenami...

Ak ste si zamilovali three-in-one FPS Aliens vs. Predator, tak by vás druhý diel nemal sklamať. Nečakajte však žiadne „datadiskové“ pokračovanie, s ktorým by na nás chceli autori zarobiť. Ide o plnohodnotný druhý diel AvP. Pri AvP 2 platí slovo „plnohodnotný“ dvojnásobne. Aliens vs. Predator 2 totiž priam hýri zmenami. Čítajte ďalej akými zmenami...

Prvou, a asi aj najvýraznejšou zmenou, je zmena výrobcu AvP. Rebelov z Rebellion vystriedajú o niečo skúsenejší chlapíci z Monolithu (Blood, Blood 2, No One Lives Forever...). Na distribúcií hry sa bude podieľať Sierra Studios. So zmenou výrobcu súvisí aj pre nás hráčov aj trochu závažnejšia zmena enginu. A keďže za hrou nestojí nikto iný než Monolith, v hre bude použitý LithTech engine (v2.x), ktorý prispôsobiť hre typu AvP iste nebolo ľahké. Ak ste si stiahli trailer k AvP2 prezentovaný aj na GamesWebe, mohli ste vidieť, že nádherná grafika z hry veľmi nesršala, ale je nutné podotknúť, že grafiku by som nemal posudzovať z filmovej ukážky s takouto kvalitou obrazu. Je mi ale veľkou záhadou, prečo sa druhého dielu AvP chopil Monolith. Čo sa nepáčilo Fox Interactive na Rebellion – ich odvaha pri tvorbe hier? Nikde som sa to nedozvedel. Autori hry sa budú snažiť čo najdôveryhodnejšie stvárniť prostredie z pôvodných filmov – Votrelcov. Možno sa stretneme aj s nejakými miestami v hre, ktoré poznáme z filmu. Príbeh by mal byť pevnou súčasťou hry, ktorý bude udržiavať diváka pred obrazovkou, ale nedá sa povedať, že prekypuje originalitou.

Pre každý charakter (vojak, votrelec, predátor), bude pripravená iná kampaň v jednej zápletke. Kampaň pre vojaka je v skratke asi s takýmto príbehom: S jednou z výskumných staníc niekde far-far-away je stratený kontakt. Tipnite si, čo je vašou úlohou. Áno, správne, preskúmať stanicu a nezosnulých zachrániť. Hrateľnosť na moju radosť istotne oživí tímová hra v singleplayeri. Nebudete teda jediným vojakom bojujúcim s votrelcami, ale budú vám pomáhať aj iní vojaci, ktorým nebudete vydávať rozkazy vy, ale budú sa pohybovať podľa seba, čo je podľa mňa len dobre, pretože pri akčnosti AvP by bola pridaná zložitosť pasívneho ovládania iných vojakov len na škodu. Tímový singleplayer je zatiaľ istý len pri hre s vojakom, ale myslím si, že kooperatívnym útokom budeme svedkami i pri charakteroch votrelec a predátor. Je však naozaj dôležité, aby Monolith nezbabral AI tímových vojakov, ale i nepriateľov. Nech to neskončí tak, že mesiac po vydaní budeme z netu sťahovať už štvrtý patch na hru s nádejou, že ten štvrtý je už posledný.

Zatiaľ je ohlásených 21 singleplayerových misií, čo je priemerný počet. Na oficiálnom webe AvP2 nájdete aj informáciu o troch nových charakteroch. To je však asi všetko, čo vám k nim môžem povedať. Sierra Studios naozaj neprezradili nič iné, a ani ja neviem, čo si mám o tom myslieť. Niekde som však čítal, že ide o akési špecializácie základného charakteru – napr. vojaka. Jeden bude odborník na automatické zbrane, iný na zbrane palivové (plameňomet) atď. Sú to však neoficiálne informácie, takže ničomu sa nedá veriť.

Čo sa týka arzenálu charakterov, tak všetky zbrane (resp. smrtiace pohyby u votrelcov) z AvP1 nájdete i v AvP2 okrem skeetera, ktorý sa v pôvodnom AvP netešil veľkej obľube. Zbrane z AvP1 však budú trochu pozmenené a vylepšené (napr. z rotačáku budete môcť strieľať i pri pohybe, pištoľ bude používať dva druhy munície, budete môcť strieľať riadené i neriadené rakety). Dočkáme sa samozrejme i nových zbraní. Z najzaujímavejších menujem nôž, brokovnica alebo railgun (i so zameriavačom). U votrelca a predátora to nie je s arzenálom tak bohaté. U predátora spomeniem netgun a o votrelcovi som sa toho veľa nedozvedel; akurát to, že sa jeho pohyby budú ovládať priateľnejšie.

Na záver spomeniem ešte to, že autori uvažujú o tom, že do hry zakomponujú aj možnosť ukladať hru na každom mieste. Vlastne neuvažujú, už sa tak rozhodli. Pre tých, ktorý hrali pôvodný AvP bez save-patchu, to je iste potešujúca správa.

Aliens vs. Predator 2

Výrobca: Monolith
Distributor: Sierra Studios, Fox Interactive
Odporúčaná konfigurácia: PII300, 64MB RAM, 3D karta
3D karta: ano
Multiplayer: ano
Typ: 3D Action
Termín: Q4 2002

Martin Šoltýs
viac článkov autora

Výrobca:
Distribútor:
Vychádza na platformy:
Žáner:
Dátum vydania:

Vaše hodnotenie hry

Aktuálne hodnotenie článkov: 0 / 10
(Hodnotení: 0)

Bleskovky

Halo: Reach je zadarmo pre Gold užívateľov

Hra od Bungie z roku 2010, s ktorou sa rozlúčili so svetom Halo, aby mohli pracovať na aktuálne vydanom Destiny, je tento mesiac zdarma pre všetkých, ktorý si hru ešte nestihli za tie štyri roky zahrať a majú gold účet na Xbox Live. Ak by ste sa stále nevedeli rozhodnúť, či do tejto hry ísť, prečítajte si našu recenziu TU.
17.09. 11:34 diskusia (1)

Pozrite si prvé video k Resident Evil: Revelations 2

Druhé pokračovanie pôvodne 3DS odbočky série Resident Evil, sa nám ukazuje v prvom videu. Ako bude vyzerať hra po grafickej stránke? A môžeme skutočne očakávať návrat ku koreňom a drsnú atmosféru? Pozrite si video a posúďte sami. Nájdete ho TU. Okrem videa však máme aj informácie o spôsobe predaja tejto hry. Tá totiž narozdiel od prvej časti bude predávaná po epizódach. Celkovo sa dočkáme štyroch častí v jednej sezóne, pričom cena jednej časti bude 5,99 Eur, prípadne 24,99 Eur za kompletnú sezónu.
16.09. 14:27 diskusia (0)

Watch_Dogs pre Wii U bude ešte tento rok

Ak ste vlastníkom konzoly od Nintenda, a už ste sa obávali toho, že hackerská akcia sa tento rok na vašu platformu nedostane, tak koniec obáv. Oficiálny dátum vydania je 20. novembra 2014 pre náš región, pričom v Amerike bude hra dostupná už dva dni skôr.
11.09. 11:55 diskusia (0)

Mortal Kombat X má dátum vydania

Ďalšia časť krvavého kúpeľa a polámaných stavcov sa dostane na naše obrazovky budúci rok, konkrétne 14. apríla. Okrem toho sme sa dozvedeli, že sa opäť ako hrateľnej postavy dočkáme aj štvorrukého fešaka Gora.
09.09. 15:40 diskusia (0)

Stronghold Crusader 2 predstavuje novú frakciu

Tento mesiac vychádzajúca RTS, ktorá sa zameriava hlavne na budovanie a obranu vlastnej pevnosti, nám tentokrát predstavuje novú frakciu tichých zabijakov. Ak chcte vidieť aké je to brániť sa a bojovať proti Sultane, pozrite si nové video TU.
03.09. 11:50 diskusia (0)
Anketa
Koľko hodín týždenne ste venovali hrám počas letných prázdnin?
 
GamesWeb.sk Offline - máj 2013
Najnovšie online hry

Pillow City: Revelation

07.07.2014

Bitshift

07.07.2014

Atlantis Jewels

07.07.2014
Najnovšie plné hry

Iris

14.06.2014

Wolfenstein: The Final Solution

08.06.2014

Maldita Castilla

30.12.2012